• 031-55570625
 • کاشان - خیابان بهشتی - کوچه صلواتی نهم

عمل لیزیک چشم برای چه کسانی مناسب است؟

عمل لیزیک چشم برای چه کسانی مناسب است؟

عمل لیزیک چشم برای چه کسانی مناسب است؟

عمل لیزیک چشم برای چه کسانی مناسب است؟

حدود ۸۰ درصد از جمعیت جوان ، داوطلب این عمل هستند. بسیاری از آنها دارای ویژگی های کلیدی مشترک زیر می باشند.

 • سن ۱۸ سال یا بیشتر ( به طوری که نسخه های تجویزی به سطح پایداری رسیده باشند)
 • داشتن یک مشکل بینایی رایج ( از قبیل آستیگماتیسم ، دوربینی ، نزدیک بینی )
 • دنبال کردن یک سبک زندگی فعال
 • ترجیح به عدم استفاده از عینک یا لنز
 • برخورداری از سلامت عمومی خوب

بعلاوه ، برخی الزامات پزشکی از قبیل تولید اشک زیاد و قرنیه ضخیم نیز جزو موارد ضروری برای برخورداری از این فرایند درمان می باشد. اگر از این معیارها برخوردار باشید و تحت یک مشاوره حرفه ای قرار بگیرید ، می بینید که جراحی چشم لیزیک ، فرایند نسبتاً آسانی است. جلسه مشاوره این فرایند درمان ، حدوداً یک ساعت و نیم بر حسب ویژگی ها و نیازهای منحصر به فرد چشم شما ، طول می کشد. بسیاری از پزشکان جلسه مشاوره خود را به صورت رایگان برگزار می کنند.

فرایند جراحی لیزیک چشم

در طول فرایند جراحی لیزیک چشم ، جراح با ابزاری مخصوص قرنیه را علامت گذاری می کند. سپس برش نازک و دایره ای شکلی به نام فلپ در قرنیه ایجاد می شود. برای ایجاد برش ، ابزاری بسیار پیشرفته استفاده می شود. سپس جراح لیزر اگزایمر را با استفاده از سیستم های رایانه ای تنظیم کرده و پشت فلپ را برای دسترسی به قرنیه ، باز می کند.

با استفاده از لیزر ، اصلاحات عیوب قرنیه انجام می شود. این لیزر بسیار تخصصی بوده و برای درمان دقیق ، شما باید برای چند ثانیه ، به یک منبع نور خیره شوید. لیزر ، بدون خونریزی و درد ، سوزش یا خارش ، عیوب سطح قرنیه را درمان می کند. در طول درمان ممکن است فشار جزئی را در چشم ها خود احساس کنید. فرایند جراحی لیزیک چشم ، یک پروسیجر کوتاه بوده و تنها ظرف چند دقیقه تکمیل می شود.

لیزیک برای چه کسانی مناسب نیست؟

همانطور که ذکر شد ، همه داوطلب مناسبی برای این جراحی نیستند و برای آن چند دلیل وجود دارد. در ادامه به بررسی آن ها پرداخته ایم :

کسانی که زیر ۱۸ سال سن دارند : نتیجه این عمل دائمی محسوب می شود ، اما چشم هر شخص در طول زندگی دچار تغییرات زیادی خواهد شد. به خاطر اینکه درطول سال های نوجوانی دید فرد دستخوش تغییرات بسیاری خواهد شد ، جراحی چشم با لیزر برای این دسته پیشنهاد نمی شود.

زنان باردار و شیرده : تغییرات هورمونی در طول حاملگی و شیردهی می تواند روی بینایی بانوان تاثیرگذار باشند. مادرانی که می خواهند لیزیک را انجام دهند ، باید حداقل سه تا شش ماه از دوران شیردهی آن ها گذشته باشد.

اشخاصی که سندرم خشکی چشم دارند : فردی که خشکی چشم دارد ، بیشتر در معرض عوارض پس از عمل قرار دارد و حتی ممکن است این عارضه ، شدیدتر شود. خشک بودن چشم ها روی بهبود این عضو نیز تاثیرگذار می باشد. این گروه می توانند از طرق مختلفی این بیماری را درمان کنند. استفاده از دارو یا انسداد پانکتال از این راه های درمانی هستند.

کسانی که بینایی آن ها ثابت و استیبل نیست : اگر نمره چشم شما در حال نوسان باشد ، کاندید خوبی برای لیزیک نخواهید بود. بیشتر چشم پزشکان ترجیح می دهند زمانی که دو سال از ثابت شدن نمره چشم گذشت ، این پروسیجر را به انجام رسانند. استفاده از لنز طبی و تغییرات قند خون از عواملی هستند که روی این امر تاثیر می گذارند.

آن دسته از افراد که در سلامت کلی به سر نمی برند : بیماری های خاصی می تواند روی نجوه بهبود بدن پس از عمل اثر بگذارد. اشخاصی که از بیماری های خود ایمنی رنج می برند بهتر است به سراغ این رویکرد نروند. دیگر بیماری ها شامل دیابت ، آرتروز روماتوئیدی ، لوپوس ، آب سیاه و آب مروارید می شود.

کسانی که داروهای خاصی را مصرف می کنند : برخی از داروهای تجویزی می توانند در نتیجه عمل لیزیک اختلال ایجاد کنند. برای مثال بعضی از استروئید ها روند درمان و بهبودی را به تاخیر می اندازند و اجازه نمی دهند به نتیجه دلخواه خود ، آن طور که باید و شاید برسیم. داروهایی که به منظور رفع آکنه و جوش استفاده می شوند نیز باعث می شوند خشکی چشم به شکل قابل توجهی رخ دهد. همین امر ، می تواند ریسک بروز اسکار در قرنیه را پس از جراحی لیزر چشم افزایش دهد.

کسانی که انتظارات نا به جا و غیر منطقی دارند : اگر شما نیز از افرادی هستید که به دنبال بی نقص بودن هستند ، نباید به سراغ این پروسیجر بروید. هر شخص بعد از جراحی به شکل متفاوتی دوران نقاهت را می گذارند و افراد با یکدیگر تفاوت دارند. پس از اتمام جراحی ، امکان دارد باز هم نیاز باشد برای مطالعه و برخی فعالیت ها از عینک یا لنزهای طبی بهره بگیرید. با اینکه این پروسه یک روش عالی برای اصلاح دید می باشد ، اما نمی توان اذغان داشت که تمامی افراد می توانند تحت جراحی لیزر قرار گیرند. برای اطلاع از اینکه شما کاندید مناسبی برای این متد هستید یا خیر ، باید با یک جراح لیزیک خوب مشورت نمایید.

دیگر بیماری ها شامل موارد زیر می شود :

 • دیابت
 • آرتروز روماتوئیدی
 • لوپوس
 • آب سیاه
 • آب مروارید
 • دیستروفی قرنیه
 • هرپس ( تبخال ) چشمی
 • گلوکوم
 • نابینایی یک چشم
 • نزدیک بینی جزئی در یک چشم
 • زوال شبکیه
 • التهاب عنبیه
 • قوز قرنیه

کدام بهتر است ، لیزیک یا لازک؟

تشخیص نوع فرایند مناسب برای جراحی چشم و انتخاب پروسیجر مناسب برای کسب نتیجه ای مطلوب ، به تشخیص پزشک وابسته است. گاهی پزشک به این تشخیص می رسد که شرایط چشم با این عمل، بهبود بهتری پیدا می کند. در برخی موارد نیز فرایند لازک یا PRK را بعنوان روند مطلوب تر بر می گزیند.

لازک دارای فرایند بهبود کندتری می باشد ولی عوارضی از قبیل خشکی چشم نیز در آن کمتر است. اگر قرنیه شما به طور طبیعی نازک باشد ، از شرایط مناسب برای عمل لیزیک برخوردار نخواهید بود. در صورت بالا بودن درجه نزدیک بینی ، جراحی چشم لازک می تواند موثر تر واقع شود. همچنین شرایط شغلی و فعالیت ها ورزشی که به آنها مشغول هستید نیز عوامل تعیین کننده در انتخاب نوع جراحی مناسب برای چشم محسوب می شوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه های ما


https://psck.ir/wp-content/uploads/2020/10/0_.png
دکتر حسین بوجاری

دکتر حسین بوجاری

متخصص چشم پزشکی ...

دکتر امیر سلمانی

دکتر امیر سلمانی

متخصص گوش ، حلق و ...

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی چیست؟ عمل جراحی زیبایی بینی به انگلیسی nose surgery، باعث تغییر در فرم و ظاهر بینی می‌شود. تأثیر عمل بینی بر زیبایی بسیار زیاد بوده و به ...

ارتباط با ما


https://psck.ir/wp-content/uploads/2020/10/0_.png

شماره تماس

9161234567(98+)

آدرس

اهواز: کیان اباد ,خیابان28شرقی,پلاک12

پست الکترونیک

info@themento.com